Łóżka OIOM

Ważne funkcje łóżek na OIOM

Unikając długiej i szczegółowej listy wymagań dotyczących łóżek na OIOM, NHS Trusts może ocenić, które łóżka najlepiej spełniają potrzeby pacjentów i personelu podczas składania zamówienia. Ale jest kilka cech i funkcji, które okazują się ważne w warunkach intensywnej opieki. W związku z tym większość łóżek na OIOM będzie miała również następujące cztery funkcje:

ZWOLNIENIE CPR

Większość lekarzy i pielęgniarek oddziału intensywnej opieki medycznej uznałaby zwolnienie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej za niezbędne w przypadku łóżek na OIT. Ta funkcja umożliwia zespołom medycznym spłaszczenie platformy łóżka za naciśnięciem przycisku lub dźwigni. W nagłych przypadkach szybko tworzy to płaską, twardą powierzchnię potrzebną do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

TYCZKI DO KROPLÓWEK Z HACZYKAMI

Stojaki do kroplówek służą do bezpiecznego zawieszania płynów lub leków, które pacjent musi podawać w kroplówce. Zazwyczaj mają 2 lub 4 haczyki, z których każdy może podtrzymywać pojemnik z płynem. Posiadanie stojaka do kroplówki z wieloma haczykami jest korzystne na oddziałach intensywnej terapii, gdzie pacjenci często wymagają wielu leków jednocześnie. Wybór łóżka na OIT z dołączonym drążkiem do kroplówki ułatwia przenoszenie pacjenta w nagłych przypadkach. Zamiast obracać zarówno łóżko, jak i stojak do kroplówek, personel medyczny musi skupić się tylko na przenoszeniu jednego elementu wyposażenia. Zmniejsza to ryzyko obrażeń lub uszkodzenia zasilania IV.

ZDEJMOWANE WEZGŁOWIE I PODNÓŻKI

Na oddziałach intensywnej opieki medycznej często preferowane są łóżka ze zdejmowanym zagłówkiem i podnóżkami, które są bezpiecznie blokowane na miejscu podczas użytkowania.

Ten projekt ma dwie kluczowe zalety:

W sytuacji awaryjnej zdjęcie wezgłowia pozwala personelowi medycznemu stanąć za pacjentem. Zwalnia to więcej miejsca do pracy wokół pacjenta i zapewnia łatwiejszy dostęp do głowy w celu wspomagania oddychania.

Łatwiej jest wykonać pozycjonowanie na brzuchu. Ta procedura polega na obróceniu pacjenta z pozycji leżącej twarzą do góry do dołu.

Wykazano, że okresowe pozycjonowanie na brzuchu poprawia oddychanie zewnętrzne i poprawia / zapobiega zespołowi ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) u pacjentów intensywnej terapii.

 

KONTROLA PIELĘGNIARKI

Elektryczne łóżka szpitalne mogą mieć kilka różnych opcji sterowania. Niektóre mają telefon dla pacjenta lub kontrolki pacjenta wbudowane w boczną prowadnicę. Inni mają słuchawkę kontrolną pielęgniarki lub kontrolki pielęgniarki wbudowane w podstawę podnóżka. Często na jednym łóżku będzie dostępna kombinacja elementów sterujących. W przypadku łóżek na OIOM-ie, wbudowane sterowanie pielęgniarki daje kilka korzyści:

Kontrolki pielęgniarskie mogą blokować funkcje na dowolnych słuchawkach pacjenta. To ochroni wrażliwego pacjenta, który nie może samodzielnie obsługiwać łóżka, przed wypadkami.

Nie ma żadnych ciągnących się przewodów, które mogą powodować ryzyko potknięcia się, gdy personel spieszy się, aby pomóc w sytuacji awaryjnej.

Nie ma ryzyka utraty kontroli. OIT to ruchliwe miejsca. Jeśli personel potrzebuje łóżka do wykonania jakiejś funkcji, może je natychmiast aktywować bez konieczności lokalizowania słuchawki.

Można dołączyć akcesoria do łóżek, takie jak wagi. Pomaga to w monitorowaniu masy ciała pacjentów, którzy są zbyt chorzy, aby siedzieć lub stać, aby się zważyć.

Łóżka na OIT a łóżka na oddziałach szpitalnych

Wszystkie wymienione powyżej funkcje mają jedną kluczową cechę wspólną. Pomagają personelowi medycznemu reagować i szybciej udzielać leczenia w nagłych przypadkach. Ma to kluczowe znaczenie na OIOM-ie i być może kluczową różnicą między łóżkami na OIT a innymi łóżkami szpitalnymi.

 

POZIOMY OPIEKI

W Wielkiej Brytanii wszystkie szpitale klasyfikują pacjentów na podstawie ich potrzeb w zakresie opieki. Oto różne poziomy kategorii opieki stosowane przez fundusze NHS:

Poziom 0 - Pacjenci, których potrzeby można zaspokoić poprzez normalną opiekę na oddziale.

 

Script logo